tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

İkinci el iskele 2.el iskele 2.el güvenlikli iskele ikinci el güvenlikli iskele

İkinci El İskele

Bugüne kadar, yani güvenlikli iş iskele sistemleri denetimleri artmadan önce 2.el iskele, inşaat müteahhitleri veya ustalar arasında yaygın olarak el değiştiriyor ve rağbet görüyordu. #ikincieliskele

İKİNCİ EL İSKELEDE yaşanan bazı handikaplardan bahsetmek gerekirse, en büyük problem, farklı firmalara ait ürünlerin karışmasıdır. Üzerindeki boyaları kalkmış her yeri sıva olmuş malzeme parçalarını ayırt etmek çok zor olduğundan çok küçük ölçü farkları olan bu karışık ürünlerle kurulum esnasında sıkıntı yaşanabilmektedir.

İkinci El İskele - 2.el
Ayrıca 2.el iskelelerde yaşanan bu karışık ürünler, statiksel olarak ta problem doğurmaktadır. Çünkü et kalınlığı 3.00 mm olan taşıyıcı boru ile et kalınlığı 2,00 mm olan boru birbirinden ayırt edilemeden iç içe kullanılmaktadır. Ve kurulumu tamamlanmış bir iskelede en altta kullanılan ince bir boru zincirin en zayıf halkası olarak sürekli hayati sinyal veren bir pozisyonda olabilmektedir.

TS EN 12810 - 12811 sertifikasının 01.07.2015 tarihi itibari ile soruluyor olması ikinci el iş iskelesi piyasasında çok büyük sıkıntılara yol açabilecektir. Yani ikinci el iskeleler de TSE Belgeli olacak mı?

2.El İskele Sertifikası Nasıl Olacak?

Temsili 2.El İskele Sertifikası
En çok zorlanılacak konu bu olacaktır. Elinizdeki 2.el inşaat iskelelerin kime ait olduğunun belirlenmesi, yani üretici firmanın bulunabilmesi.
İkinci el olarak elinize geçen iş iskelelerin sertifikalarının denetmenlere ibraz edilebilmesi için üretici firmalardan bu sertifikaların tedarik edilebilmesi gerekecektir. Ve bu durum büyük mağduriyetlerin doğmasına sebebiyet verebilecek bir konu olacaktır.

İkinci el iskele alırken mağduriyetlerin yaşanmaması için  aldığınız ürünün üreticisinden itibaren silsileli olarak faturalarını tedarik ederek, üretici sertifikaları ile birlikte alım yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yani SAHİBİNDEN İKİNCİ EL İSKELE almanız yaralı olacaktır. Üretici firmayı bilmeniz gerekiyor çünkü denetimlerde aldığınız ürünlerin üzerinde orjinal etiket isteyebilirler. Kaybolan etiketleri üretici firmadan başka bir yerden tedarik edemeyeceğinizi unutmayınız.

Firmamız TSE belgeli TS EN 12810-1 sertifikasına sahip iskele sistemlerinin üretimini ve satımını yapmaktadır, 2.el ürün alım satım hizmetimiz bulunmamaktadır.


Paylaşmak güzeldir. Sosyal ağlarda beğeni ve paylaşımlarınızı bekleriz...

Acaba 2.el almak yerine yeni sıfır ürün mü satın almalıyım diyorsanız sizi buraya alalım.


Bir önceki yazımız olan İskele Fiyatları başlıklı makalemizde iskele fiyatlarını arttıran sebepler hakkında  bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.