tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş


Firmamız aşağıda belirtilen özelliklerdeki kalıpları dönemsel olarak üretmiş ve iş yoğunluğuna göre bu tür kalıp siparişleri üretmeye devam etmektedir.


Alt Yapı Kalıpları beton işlemi genellikle iki aşamalıdır. İlk etapta invert betonu, ikinci etapta üst yapı betonu dökülür. Üst yapı kalıbının iç parçası kendi içerisinde hareketli olup menfez genişliğine göre çok parçalı yapılabilir.

Hareketli ( yürütülebilen ) sistemlerdir...

İç ve dış kalıp, invert betonu hizasında montajı yapılan raylar üzerinde veya dökülen grobeton üzerinde mevcut tekerlekleri ile hareket eder. Her türlü proje için, değişik boy ve kesitlerde özel olarak üretimi yapılmaktadır.

Bilgisayar ortamıda üç boyutlu olarak hazırlanan kalıp sistemimiz müşteriye de bu şekilde sunulur ve onay alındıktan sonra üretimine geçilir. Üretimi tamamlanan parçalar  teslim edilmeden önce fabrikada montajı yapılır. Montajı yapılan kalıp sistemi müşteri tarafından da incelendikten sonra sevkiyat gerçekleşir.


Deniz kenarlarında, liman, yol veya plajları dalgalardan korumak için dökülen betonlara Dalgakıran betonları denilmektedir.
Dalgakıranlar genelde iki aşamalı beton döküm işlemi ile tamamlanabilmektedir.
İlk etapta deniz seviyesinin iki metre kadar daha aşağısına yani suyun içerisine dalgakıran temel betonu dökülmektedir.

Dalgakıran temel betonunun kalıplandırılmasında en büyük problem tij demirlerinin kullanılamamasıdır. Çok büyük hacimli beton dökülmesi gerekirken tij demirinin kullanılamayacak olması üzerinde düşünülmesi gereken bir problemdir. Eğitimli Dalgıçlar kullanılarak aslında bu sıkıntı giderilebilir ancak dalgıç kullanmak maliyeti arttıracağı gibi proje süresinide çok uzatabilmektedir.

Dalgıç ve tij demiri kullanmadan ve çok seri bir şekilde beton dökümünü gerçekleştirebilecek bir diğer sistem ise firmamız tarafından geliştirilmiş olan Semer Atkılı Temel Kalıp Sistemidir.

Çok büyük basınçlardaki betona dayanaklı ve sadece vinç kullanarak yerleştirilen ve sökülen bu kalıp sistemi ile kilometrelerce uzunluktaki dalgakıran betonlarını dökmek çok seri hale gelmektedir.

Dalgakıran temel betonu döküldükten sonra, üzerine dalgakıran üst perde betonu dökülmektedir. Çok büyük hacimlerde olabilen bu perde sistemide yine OĞUZHAN tecrubesi ile sorunsuz olarak kalıplandırılabilmektedir.
Sadece vinç kullanarak yekpare halde montaj ve demontajı çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.


ARTIK ÜRETİLMEMEKTEDİR.  Bilgi amaçlıdır.


Kaset döşeme, pratikte her bir açıklığı 8–9 metrenin (tabi bu rakamlar proje durumuna ve yüklere göre değişiklik gösteren rakamlardır) üzerinde olan döşemelerin kendi yüklerini ve üzerlerindeki yükü hakkıyla taşımaları için dizayn edilen döşemelerdir. Nervürlü döşemelerde var olan dişler tek doğrultuda iken, kaset döşemelerde bu nervürler iki boyutta da mevcuttur. Yani bir kaset döşemede her iki doğrultuda da uzanan minik kirişler teşkil edilmiş olur. Bu kirişlerin ölü ve hareketli yükleri taşıyıp ana çerçevede bağlı bulundukları kirişlere aktarmak gibi önemli vazifeleri vardır. Bu tip döşemelere açıklıkların ve yüklerin büyük olduğu katlı otoparklarda, okullarda, alışveriş merkezlerinde, sinema ve tiyatro salonlarında vb. rastlamak mümkün olduğu gibi kimi yüksek yapılarda da kaset döşemeye rastlanabilir.

Daha Hesaplı, Daha Dayanıklı


Kaset döşemenin kalıp formunda imali farklı malzemelerden [ Plastik, fiberglas ve Sactan ] yapılabilmektedir. Firmamız Sac Kaset Kalıp üretimini yapmaktadır. Her türlü kesitteki kaset döşeme için kaset kalıp imalatı yapmaktayız.

Sac Kaset kalıpların kullanım ömrü diğer fiberglas ve plastik kaset kalıplarına göre oldukça fazla olmasına rağmen fiyat yönüyle de daha hesaplıdır. Bir Sac Kaset Kalıbın minimum 50 defa kullanılabileceği düşünülürse, Yapı genelindeki kalıp maliyetini yok denecek kadar azaltacağı görülecektir.
Büyük hacminden dolayı ağır olan betona uygunluğu nedeni ile yüksek kalitede üretilen kalıplardır. Uygun aksesuar zenginliği, değişken boyutları ve yüksek basınca dayanıklılığı nedeni ile köprü yapımında vazgeçilmez kalıplardır.Büyük boyutlu güçlü ve kaliteli kalıp sistemlerimizin, insan gücü ile taşınıp kurulmasının mümkün olmadığı yerlerde vinçler yardımıyla montajı yapılmaktadır.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.