tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

Güvenlikli İskele ;

Ülkemizde geleneksel ahşap iskeleden, demir alaşımlı iskele sistemlerine büyük ölçüde geçilmişti. Ancak yinede olması gerektiği gibi eksiksiz malzemeli şekilde kurulmuyor ve bu durum güvenlik zafiyetlerine yol açıyordu.

Standart Dışı Ahşap İskele Uygulama Fotoğrafı
Örneğin merdiven sistemi; iskele kuran firmaların yüksek maliyetinden dolayı en önemsemediği ürünlerin başında geliyordu. İskelede çalışan personelin merdiven olmaksızın iskeleye nasıl tırmandığını hayal edebilirsiniz. Güvenlik, iskelede ikinci planda idi.


Ayrıca çalışma için olması gereken platformlar ya hiç kullanılmıyor yada çok yetersiz ve elverişsiz malzemeden kullanıyordu. Platform üzerinde ayağın kayıp dışarı doğru çıkmasını engelleyecek topukluk sistemi ise hiç mevzu bahis değildi.


Standart Dışı Çelik İskele Uygulama Fotoğrafı
İskelenin kısa kenarlarında güvenlik için korkuluk elemanları hiç kullanılmıyor, uzun kenarlarda da standartlardan çok aralıklı biçimde düşmeye engel olamayacak şeklide kullanıyordu.

Statik hesaplamalar yapılmadan iskelenin dayanabileceği max. yükseklikler güvenlik açısından hesaplanmadan kurulumlar devam ediyordu.

Duvar bağlantı elemanları yerine inşaat telleri ile binaya tutturulan iskeleler, sağlam güvenli zemin yerine tuğla kırıkları ile teraziye getirilmeye çalışılmış ve taban tablasız olarak doğrudan yere koyulan dikey elemanlar...

Yukarıda bahsedilen bu olumsuz tablolardan kurtulmak ve komple ülke genelinde kaliteli standart bir iskele sistemi geliştirilmek için yola çıkılmış ve GÜVENLİKLİ İSKELE MODELLERİ tanımlanmıştır.


Standarta Uygun Güvenlikli İskele Uygulama Fotoğrafı


Bu tanımlamalar Avrupa'dan EN 12810- 12811 #güvenlikliiskele standartların Türk Standartları Enstitüsü tarafından TS EN 12810- 12811  olarak uygulanması ile hayata geçirilmiştir. Ülke genelinde müfettişler tarafından sıkı denetimler yapılarak giderek yaygınlaşmış ve artık güvenlikli iskele inşaat sektörünün en önemli gündemi haline gelmiştir.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Güvenlikli İskele Tebliğ Görselidir
hs : Güvenlikli İskele Yüksekliği
bs : İskele Çıkma Genişliği (Dikmelerin merkezinden merkezine)
ls : İskele Çıkma Uzunluğu (Dikmelerin merkezinden merkezine)
hl : Güvenlikli İskele Kat Yüksekliği
hk : Korkuluk Yüksekliği
1 : Ankraj
2 : Düşey Düzlemdeki Takviye (Enine çapraz)
3 : Düğüm Noktası
4 : Ana Korkuluk
5 : Ara Korkuluk
6 : Topuk Tahtası
7 : Yan Koruma
8 : Dikme
9 : Enine Ara Bağlantı
10 : Birleştirme Elemanı
11 : Platform
12 : Düşey Düzlemde Takviye (Boyuna çapraz)
13 : Boyuna Ara Bağlantı
14 : Taban Plakası
15 : Kafes Kiriş
16 : Bağ Elemanı
17 : Düşey Çerçeve
18 : Merdiven
19 : Düşeyliği Ayarlanabilen Taban Plakası
20 : Zemin Sabitleme Tabanı

Not: Şekil, güvenlikli iskele bileşenlerini tanıtım amaçlı olup sağlanması gereken koşulları göstermez.Daha detaylı inceleme için ziyaret edebileceğiniz sayfamız ; Güvenlikli İskele

Türkiye'nin her yerine sevkıyat yapmaktayız ; İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, Antalya..

Bu makale Oğuzhan A.Ş. tarafından kaleme alınmıştır.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.