tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş


GÜVENLİK AĞI

Güvenlik ağı konsolumuz ( Platform - Yakalama ağı- Safety Net Systems ) artan iş güvenliği denetimleri sonrası oldukça yaygınlaşmıştır. Yerden yükselmeye başlayan inşaatlarda, üst katlardan aşağıya malzeme düşmelerini önleyerek aşağıda bulunan çalışanları koruduğu gibi, personel düşmelerinde de can kurtarabilmektedir.


Güvenlik ağı konsolumuz ve kullanılan yakalama ağları bağlantı ve kurulum şartları bakımından TS EN 1263-1 ve TS EN 1263-2 standartlarına uyumlu olacak şekilde imal edilir.( Ancak bugün için TSE tarafından bu konuda ayrıca belgelendirme yapılmamaktadır. ). Güvenlik Ağı firmalarını buna dikkat etmelidir.

Güvenlik Ağı Sistemlerimiz Tüv Süd Türkiye tarafından TS EN 1263-1 Bölüm 7 ye göre test edilmiş ve onaylanmıştır.


Güvenlik Ağlarımız cepheden dışa doğru 4m, yana doğru 6m olmak üzere 24m² alan kapatmaktadır.
( Özel ölçüler için de üretim yapılmaktadır. )

[tab] [content title="SİSTEM-1"]
Sistem 1 -  Bir Takım Güvenlik Ağı Aparatlarıdır.
Sistem 1; GÜVENLİK AĞI Platformların cephede monte edilecekleri yerler önceden belirlenir ve montaj plakaları bu yerlere tespitlenir. Eğer şantiyede vinç varsa; platformlar yerde monte edilir ve vinç yardımı ile cephede montaj plakaları ile belirlenen yerlerine yerleştirilir. Şantiyede vinç yoksa güvenlik ağları kurulacağı katta monte edilip vinçsiz olarak ta kurulumunu gerçekleştirmek mümkündür.
Sistem 1 Güvenlik Ağı Yan Görünüş
Her iki konsolu birbirine bağlamak için 6 m li borular kelepçelerle birbirlerine bağlanır. Ağ germe işlemi için payanda borusu yukarı kaldırılır ve üzerine ağ germe işlemi yapılır, daha sonra halat yardımı ile tekrar uygun pozisyona getirilerek kurulum işlemi tamamlanır. Satış sonrası güvenlik ağı kurulum klavuzu gönderilmektedir ayrıca isteğe göre süpervizör hizmetimiz bulunmaktadır.
 [/content] [content title="SİSTEM-2"]
Sistem 2 Güvenlik Ağı Kurulum Görseli
Sistem 2; GÜVENLİK AĞI konsolumuz ( Güvenlik Ağı Platformu - Yakalama ağı ) Sistem 1 e göre daha hafif ve daha basit bir yapıdadır. Sistem 2 Güvenlik ağı konsolu fiyatı diğer sistemlere göre daha ucuz ve hesaplıdır.


Ancak güvenlik ağı kurulumu sistem 1 e göre biraz daha zahmetlidir. Çünkü sistem 1 de sadece üst tabliyeye ankraj yapılarak kurulan ana profil gövde, sistem 2 de yoktur. Bu yüzden güvenlik ağını hem üst tabliyeye , hem de alt tabliyeye ankrajlamak gerekmektedir. Bu işlem biraz zaman alır.


 [/content] [content title="SİSTEM-3"]
Sistem 3. Güvenlik Ağı Kurulum Görseli
Sistem 3; GÜVENLİK AĞI konsolumuz ( Güvenlik Ağı Platformu - Yakalama ağı ) Kat yüksekliğin 5m den yüksek olduğu şantiyeler için uygundur. Sistem 1 ve 2 ye göre daha ağır, kurulumu daha zahmetli ve vinçsiz kuruluma uygun değildir.
Sistem 3. Güvenlik Ağı Yan görünüş
Yandaki kesitte de görüldüğü gibi öncelikle profil ana gövde tabliye üstünden betona sabitlenmektedir. Daha sonra tabliye altına gelen kısım tabliye kalınlığına göre ( kiriş yüksekliği ) deliklerinden kaba ayarı yapılarak üzerinde bulunan ayar mili ile ince ayarı yapılır ve betona sıkıştırılır. Bu şekilde tüm güvenlik ağı konsolları sırasıyla monte edilir.


 [/content] [/tab]

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.