tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

Güvenlik Ağı Fiyatları

Güvenlik Ağı Fiyatlarını etkileyen çok sayıda etken bulunmaktadır. Bunları başlıklar halinde sıralamak gerekirse;
  • Ham madde ve Fiyatları
Güvenlik ağları fiyatını ve dolayısıyla kalitesini etkileyen en önemli faktör, ağ yapımında kullanılan ham maddedir. Bu ham maddeler  Polyamid ( Poliamid), Polipropilen ve Polyester tir. Ve karışım ham maddelerde olabilmektedir. Polyester- Polipropilen karışımı, Polyamid- Polyester karışımı vb.

Açık hava koşullarına en uyumlu ve dayanaklı ham madde Polyamid tir. Güvenlik ağı fiyatını yükselten ham maddedir. Yani en pahalı güvenlik ağıdır.

Orta Kalite ham madde olarak Polyester sayılabilir. Güvenlik ağı fiyatı olarak ta orta seviyelerdedir.

Daha düşük kalite ham madde olarak Polipropilen sayılabilir. En ucuz güvenlik ağı fiyatına sahiptir.

Ancak bu konudaki standartlar olan TS EN 1263-1 ve TS EN 1263-2  içerisinde Polyamid ve belli test sonuçlarını karşılayabilen kalitedeki Polipropilen ham maddelerine atıf yapılmıştır. Polyester ağlar anılmamıştır.

Tavsiyemiz güvenlik ağının fiyatlarından ziyade kalitesine bakmanız ve polyamid ağları kullanmaya çalışmanızdır.

  • Güvenlik Ağı Kalınlığı - Çapı
Güvenlik ağı fiyatını etkileyen faktörlerden bir tanesi de hangi ham maddeyi seçmiş olursanız olun, o ham maddeden örülen ağın et kalınlığı yani çapıdır. Tavsiyemiz min. 6mm çapında ağlar tercih ediniz.
  • Güvenlik Ağı Göz Aralığı


Güvenlik ağı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktörde tercih edilen göz aralığı boyutudur. Bu konuda da uygun kullanım ölçüsü 10 cm x 10 cm ölçülerini geçmemek şeklinde olmalıdır.

  • İlave Malzeme Örtüsü Fiyatı
İsteğe bağlı olarak kullanılan ana ağ üzerine, daha küçük malzemelerin aşağı düşmesini önleyici olarak kullanılan örtü / file dir. Bu örtünün 2 cm x 2cm göz aralığında ve 2 mm çapında olması uygundur.İnşaatlarda ilave malzeme örtüsünün tercih edilmesi isteğe bağlıdır ve güvenlik ağı fiyatını platform bazında arttıran bir diğer etkendir.


  • Düğümlü El örgüsü / Düğümsüz Makine Örgüsü
 

El örgüsü ile hazırlanan ağlar düğümlü ve ekli olarak üretilmekte, makine ile üretilen ağlar ise düğümsüz ve eksiz olarak üretilmektedir. Kalite veya testlere dayanım açısından çok farkları yoktur.
Makine örgüsü olanlar daha seri olarak hazırlanabildiği için güvenlik ağı fiyatlarını bir miktar düşürmektedir.


  • Taşıyıcı Çelik Konstrüksiyon Kalite ve Fiyatı

İnşaat Güvenlik ağı fiyatlarını etkilen en önemli unsurlardan biri de hiç şüphesiz ağı taşıyan ve ona istenilen pozisyonu veren ana taşıyıcı çelik konstrüksiyon karkas sistemidir. Burada kullanılan profil boyut ve et kalınlıkları sistem olarak güvenlik ağı konsolu fiyatını en çok etkileyen sebeplerin başında gelir. İnce ve zayıf profil kullanımı fiyat noktasında sizi memnun edebilir ancak tehlike anında pişmanlık fayda etmeyecektir.

  • Tercih Edilen Sistem Özellikleri
Güvenlik ağlarının taşıyıcı çelik kısmı içinde alternatifler söz konusudur. Güvenlik ağını ne kadar kaliteli seçerseniz seçin onu ayakta tutacak olan sistem kötü olduktan sonra yine toplam kaliteye ulaşamamış olursunuz.

Komple tek parça ağ kullanılarak en basit şekilde sadece çapraz payandalar kullanılarak kurulan sistemlerde çelik aksam çok basit ve yetersiz olabilmektedir. Sistem olarak en ucuz sistem olmasına rağmen üst katlara taşımak çok zahmetli ve yavaştır.

Parçalı ağlar kullanarak oluşturulan sistemler ise ( yandaki fotoğraf ) taşıyıcı sistem olarak daha güçlü, üst katlara taşımak hızlı ve zahmetsizdir. Sistem fiyatı biraz pahalıdır.
Türkiye'nin her yerine sevkıyat yapmaktayız ; İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, Antalya..

Güvenlik ağı platformlarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 'TS EN 12810-1, TSE Standartlarına Nasıl ve Nereden Ulaşabilirim ?' başlıklı gönderimiz de standartları satın alabileceğiniz ilgili sayfa hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak güzeldir. Aşağıdaki sosyal ağlarda beğeni ve paylaşımlarınızı bekleriz...

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.