tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

DEMİR CEVHERİNE BAĞLI İSKELE KALIP FİYAT ARTIŞI


Bu hafta (7-11 Mart 2016 ) için sektörümüzde inşaat iskelesi ve kalıp fiyatları oldukça sert bir yükseliş yaptı. Bunun sebebi ise dünyada demir cevherinin fiyatlarının artışına bağlanıyor. Çin kaynaklı bu hareketlerle ilgili haber aşağıdaki gibidir;


Demir cevheri fiyatları, Çin'de ekonomik büyümeyi canlandırma konusunda kararlık mesajı veren açıklamaların ardından tarihi rekorunu kırdı.
Yüzde 62 demir içerikli cevher, yüzde 19 yükselerek 63,74 dolara kadar yükseldi ve tarihinin en büyük bir günlük artışını kaydetti.
China Merchants Futures analisti Zhao Chaoyue, "Demir cevheri ve çelik fiyatları çıldırdı - temel göstergelerden tamamen koptular ve algıyla hareket ediyorlar. Yatırımcıları Çin hükümetinin çelik talebini artırmak için daha fazla parasal gevşeme bekliyor" dedi.
Haftasonu Çin'de yapılan ulusal kongrede hükümet yetkilileri, büyümeyi canlandırmak için rekor seviyede açık vermeye ve daha yüksek para-arz hedefi belirlemeye hazır olduklarını söylemişti.  Kaynak : Businessht
***
Demir Cevheri Fiyatındaki Artış Çin’in Zayıf Çelik Talebi Nedeniyle Kısa Süreli Olacak
Goldman Sachs’a göre, Çin’in çelik talebinde önemli bir gelişme kaydedilmediği sürece demir cevheri fiyatındaki yükseliş devam etmeyecek.
Demir cevherinin fiyatı bu yıl %22’den fazla artış kaydetti. Piyasa katılımcılarının mevsimsel talebi Mart ayından itibaren hareketli olarak değerlendirmesiyle birlikte güçlenen Çin çelik fiyatları nedeniyle yükselişte olan demir cevherinin fiyatı 2016 yılında en iyi performansını gösterdi.
Demir cevheri fiyatındaki yükseliş, son üç yılda yaklaşık %70 oranında kaydedilen kayıpların ardından geldi. Goldman, Pazartesi günü yayınlanan raporda, Çin’in çelik talebinde belirgin bir artış olmadığı sürece demir cevheri fiyatındaki yükselişin kısa süreceğini ve çelik hammaddelerinin çelik fiyatlarını belirleyeceğini belirtti.
Goldman, demir cevheri fiyatının 2016 yılı için 38 dolar/ton ve sonraki iki yıl için 35 dolar/ton seviyesinde olacağını tahmin ediyor. Demir cevherinin fiyatı, Cuma günü 52,4 dolar/ton seviyesine çıkarak, 19 Ekim’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Böylece, demir cevherinin fiyatı 2008 yılından bu yana en düşük seviye olan Aralık ayındaki 37 dolar/ton seviyesinden %40 artış gösterdi.
Goldman, çelik fiyatlarındaki artışa ilaveten, en büyük demir cevheri ihracatçıları olan Avustralya ve Brezilya’nın Ocak ayındaki kesintilerinin demir cevheri arzını etkilediğini belirtti.
Goldman analistleri Christian Lelong ve Amber Cai, taşıma faaliyetlerinin Şubat ayında ihracat miktarlarının arttığına işaret ettiğini ve gelecek dönemde artacak arz büyümesinin stok seviyelerini ve fiyatları baskılamasını beklediklerini ifade ettiler.  Analistler, gelecek dönem çelik talebinin beklenenden daha fazla olacağına yönelik gerek resmi kaynaklardan gerekse bireysel çelik üreticilerinden kanıt elde edemediklerini belirttiler. Mevcut veriye dayanarak, talepteki mevsimsel artışın geçen seneye göre marjinal düzeyde artış kaydettiği görülmektedir.
Kaynak : Reuters bilgi kaynağından özetlenerek tercüme edilmiştir.
Yayınlayan : Ekonomi Bakanlığı, Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel MüdürlüğüBir önceki yazımız olan ' Satılık İskele Sistemleri ' başlıklı gönderimiz de bu güne kadar biraz ihmal edilmiş olan ayar milleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.