tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

İskele Hesaplama Programı, İskele Hesaplaması

Güncel konulardan bir tanesi de inşaat iskele hesaplamalarını yapabilecek programlar hakkındadır. Bakanlığın, Belediyelere inşaat ruhsatı vermek için şart koştuğu iskele projelerini zorunlu hale getirmesi sonrasında, iskele hesaplama programları büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir ve gelecekte vazgeçilmez hale gelecektir.

Gerek üretici firmalar, gerekse de inşaat mühendisleri bu tür programları edinmek ve iyi kullanmak durumundadır. Çünkü iskele projesi konusunda büyük bir pazarın oluşacağı daha bugünlerden net olarak gözükmektedir. Oluşacak bu pazarda var olabilmek ancak iskele hesaplama programlarına olan hakimiyete bağlı olacaktır.

İSKELE HESAPLAMASI Hangi Programlarla Yapılıyor ?


Bugün için kullanılan en yaygın iskele hesaplama programlarından bir tanesi SAP2000 dir.
SAP2000 yapı sistemlerinde genel amaçlı sonlu elemanların statik veya dinamik, doğrusal veya doğrusal olmayan analizini yapan programıdır.


İskele hesaplaması yapılabilen bir diğer program da Scia Engineer programıdır. 
Scia ile, çelik, betonarme ve/veya karma strüktürler için gelişmiş hesaplama yetenekleri, grafik modelleme ve analiz aracı sunulmaktadır.


Diğer iskele hesaplaması yapabileceğiniz program ise Xsteel (güncel adı ile Tekla Structures), inşaat ve yapı endüstrisinde özellikle çelik konstrüksiyon ve betonarme projeleri için kullanılan, projelerde oldukça detaylandırma fırsatı sunan bir 3B Yapı Bilgisi Modelleme (BIM) yazılımıdır.


Yukarıda belirtilen iskele projesi için statiksel hesaplamaya yardımcı programlara;
ETABS, RAM Structural System, Midas GEN and Civil, STAAD pro, Sta4CAD, İdeCAD ...  ilave edilebilir.

Tüm bu programlarla ;  Her türlü çelik konstrüksiyonun ve yapı iskelelerinin statik hesabını, statik çizimlerini, tahkikleri, taşıma kapasitesi hesabı ve 3 boyutlu tasarımlarını yapmak mümkündür.

Sadece İnşaat İskelesine Özel HESAPLAMA PROGRAMI Var mı?


Bu konuda herkesin rahatlıkla ulaşıp, kullanabileceği, her türlü iskeleye uyumlu, binanın enini boyunu girince iskele modellemesini, adetlendirmesini, statik hesaplamasını, raporlamasını yani a dan z ye herşeyi yapabilecek Türkçe ve yerel bir program veya yazılım firması var mı?

Eğer sizde bunu merak ediyorsanız şuan için olmadığını ancak iskele hesaplaması üzerine ciddi çalışma yapmaya başlayan ve firmamızın birikim ve teknik çizimlerini de paylaştığımız bir yazılım firmasının olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan 'Güvenlik Ağı Fiyatları' başlıklı gönderimiz de inşaatlarda kullanılması zorunlu hale gelen güvenlik ağılarının fiyatlarını etkileyen unsurlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak güzeldir. Aşağıdaki sosyal ağlarda beğeni ve paylaşımlarınızı bekleriz...

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.