tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

Akçakoca’da, altmış metre yükseklikte iskele kurarak merkez cami minaresinde onarım çalışması yapan işçiler izleyenleri korkutuyor.


Akçakoca merkez camisinin 60 metre uzunluğunda ve piramit şeklinde yükselen minaresinin boyama ve onarımını yapan işçiler, ilk olarak iskele kurdu, ardından bakım ve onarım çalışmasına başladı. 60 metre yükseklikte 37 derece sıcak havada çalışan işçileri görenler hayretle çalışmaları izledi.

Akçakoca merkez cami yönetim kurulu üyesi Erdal Atik, dünyada ikincisi Akçakoca’da bulunan Merkez Camisinde yüz bin lira civarında bakım ve onarım çalışması başlattıklarını belirterek, ’’Minaremiz 60 metre uzunluğunda, burada çalışan işçileri zor bulduk. 15 bin TL işçilik alarak minaremizi bakım ve onarımdan geçirerek boyama çalışmalarına başlandı" dedi.

Bu arada işçiler Türk bayrağını 60 metre yüksekliğe takmayı ihmal etmedi. Kaynak : İHA

Akçakoca daki bu görüntüler aslında tüm Türkiye'de yaşanmaktadır. Minare ustaları maalesef iskele sistemlerini güvenlikli şekilde oluşturmadıkları için, sürekli tehlike ile burun buruna çalışmakta ve bu durumu fark edenler tarafından haklı olarak ta '' KORKUSUZCA ÇALIŞIYORLAR '' diye haber haline gelmektedirler.

İş kazasında ölen insanların bir çoğunun korkusuzca çalışan insanlar olduğu gerçeğiyle birlikte bir kez daha iskele sistemlerinde güvenlik tedbirlerinin hafife alınmaması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan İskele Üzerinde Namaz başlıklı gönderimiz de inşaat iskelesi üzerinde ibadet etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.