tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

Neden İskele > Güvenlikli İskele ? 

Bizler bugün Güvenlikli, TS EN 12810- 12811 sertifikalı İSKELE sistemlerinden bahsederken, halen hayatına iskeleyi katmayan, iskelesiz olarak çalışmaktan korkmayan, kendi hayatını riske atarak müşterisine DAHA UCUZ HİZMET sunmaya çalışan insanlar var.Yukarıdaki fotoğrafta pencere boyası yapmak için iskele sistemine ihtiyaç duymayan cesur! bir insanı görüyoruz.
Herhangi bir emniyet kemeri de yok. Sağ eliyle fırçayı tutarken, sol eliyle yerdeki ahşaptan destek alıyor. Sol elinin kayması halinde dengesinin bozulması an meselesi..
Ayrıca kullandığı derme çatma ahşap kırılabilir, ahşabı koyduğu denizlik kırılabilir .. vs.


Bu fotoğrafta da sonradan tuğla ile kapatılan bir balkonun dış cephesinin iskele kullanmadan nasıl sıvanabileceğini görüyoruz.
Çalışan ustanın sol ayağı basit bir konsol tenteye basarken, sağ ayağı neredeyse düz duvara basıyor.

Herhangi bir emniyet kemeri de kullanmayan ustaların günü kurtarmak için çalışmak zorunda oldukları her hallerinden belli.
Aslında iskele kullanmak inanın bu riskleri göze alacak kadar zor ve pahalı değil!

Daha fazla İSKELESİZ TEHLİKE fotoğrafları inceleme için;
İskelesiz Tehlikeler

Bir önceki yazımız olan İskelede Riskli Hareketler başlıklı makalemizde güvenlik önlemi yetersiz olan iskele sistemleri örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.