tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-
TSE, Yeni Yıl ve Yeni Standartlar 
TS EN 12812, TS EN 1065, TS EN 1263-1 

TSE 2015 yılında sektörümüze ( inşaat iskelesi ve kalıpları imalatı ) bakan yönüyle yoğun bir yıl geçirdi, TSE’nin yoğunluğu demek tabi ki belge almak isteyen firmaların da yoğunluğu demek.

Bu süreçte firmalar TSE öncülüğünde çok yol aldı ve uluslararası standartlara uyumlu olarak AR-GE, ÜR-GE, ÜRETİM YAPMA ve ÜRÜNLERİNİ BELGELENDİRME konularında kabiliyet ve tecrübe kazandı. Bu kazanımlar sektörümüzün ülkemizdeki geleceği açısından da değerli kazanımlardır.

TSE 2015 yılında ''Güvenli İskele, İskelede Güvenlik'' projesini, iş müfettişlerinin saha denetimleri yardımıyla da dikkat çeken bir başarıyla sürdürdü.  Bu proje kapsamında aşağıdaki standartların belgelendirmelerini gerçekleştirdi.

TS EN 12810-1 Ön Yapımlı Bileşenlerden Oluşan Cephe İskeleleri - Bölüm 1: Mamul Özellikleri,
TS EN 1495+ A2 Kaldırma Platformları- Sütunlu Çalışma Platformları
TS EN 795 Düşmeye Karşı Kişisel Koruyucu Donanım- Ankraj Cihazları

Sektörümüz için bu çalışmalar çok önemli fakat yeterli değildir. Bunun bilincinde olan TSE bu durumu bir süreç olarak ele almış ve öncelik sırasına göre belgelendirme çalışmalarını yapmıştır. Alt yapı çalışmalarını sonlandırdığı ve artık belgelendirme başvuruları için kabul aşamasına geldiği sektörümüzü ilgilendiren standartlar aşağıda listelenmiştir.

TS EN 12812 Kalıp İskeleleri Performans Gerekleri ve Genel Tasarım,
TS EN 1065 Ayarlanabilir Teleskopik Çelik Ölçüm Uçları - Ürün Özellikleri Tasarım ve Hesaplama ve Deneylerle Değerlendirmesi  (Teleskobik Dikme Demir Direk )
TS EN 1263-1 Güvenlik Ağları- Bölüm 1: Güvenlik Kuralları, Deney Metotları ( Güvenlik Ağı )

Bu standartlar ( TS EN 12812, TS EN 1065, TS EN 1263-1 ) muhtemelen sektörümüzde 2016 ve 2017 yıllarına damga vuracak olan standartlardır. Bu standartlar sayesinde sektör üreticileri arasındaki rekabet te bir nebze olsun adil olmaya başlamış ve kötü, ucuz ve yetersiz ürünler pazardaki payını yitirmiştir. 

2015 yılında iskele kalıp sektöründe pazar payında marka bazında rekor artış TSE markasında olmuştur diyebiliriz. Ve yine iskele kalıp sektörüne bakan yönüyle 2015 yılının en kısa özeti: Gerek ve Yeter Şart = TSE şeklindedir.

Bu vesileyle yeni yılın yeni standartlar dışında hepimize sağlık, huzur, mutluluk, kazanç ve iş güvenliği getirmesi ümidiyle...

Hiç Kimse Yüksekten Düşmesin,
Herkes Güvenli İskele Kullansın..

Bir önceki yazımız olan ' Web Sitemiz Hakkında Ziyaretçi Değerlendirmeleri ' başlıklı gönderimiz de bize ulaşan ziyaretçilerimizin yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.