tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Nedir ?


İskele üreticisi firmalar tarafından kendi ürünleri özelinde hazırlamış oldukları kitapçıklardır. Kullanım Kılavuzu yada Talimat el Kitabı olarak ta anılabilmektedir.

Güvenlikli iskele el kitabında neler bulunur, içeriği nedir?


Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı
Ürünlerin tanımı, malzeme teknik özellikleri, ürün görsel veya çizimleri ile birlikte güvenlikli iskele sistemlerinin kurulumunun nasıl yapıldığı bilgisi yer alır. İskele kurulum söküm talimatları yer alır.

Yük sınıflarına göre ve 3 farklı konfigürasyona göre ( açık - kaplamasız, Fileli- geçirgen ve Brandalı- geçirimsiz ) ankraj ve çapraz bağlantı yerleri gösterilir.

İskele taşıma, bakım, onarım talimatları ile firmaya ait kalite belgeleri de yer alır.

Bazı Belediyeler inşaat ruhsatı vermek için inşaat mühendislerinden iskele statik hesaplaması, iskele projesi yanında aynı zamanda mamül ve konfigürasyon el kitabı da istemekteler. Burada inşaat mühendislerinin dikkat etmesi gereken şey;

Önce hesaplamayı yapıp, sonra el kitabını ek olarak sunmak DEĞİLDİR, bilakis öncelikle mamül ve konfigürasyon el kitabını tedarik edip tüm hesaplamaları kitapçıkta belirtilen malzeme özelliklerine göre yapmaktır. Zîrâ ;

Hesaplamalar ile kitapçık arasındaki uyumsuzluk, olası kazalarda inşaat mühendislerini sorumlu hale getirebilecektir.


Mamül ve Konfigürasyon El Kitabını ( Kullanım Kılavuzu ) Nasıl Temin Edebilirim ?

Üretici firmalar şuan için emek harcayarak hazırladıkları bu el kitaplarını , halihazırdaki müşterileri hariç isteyen herkese göndermemektedir.

Bunun sebebi de inşaat ruhsatı alırken Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı kullanılan iskele firmasından, uygulamada iskele alınacağının herhangi bir garantisinin olmayışıdır. Çünkü bu konuda bir denetleme bugün için söz konusu değil. Kaldı ki uygulamada 2.el veya iskele kiralama da söz konusu olmaktadır.

Ancak Fabrika Merkezimizle irtibata geçen inşaat mühendisleri ile paylaşımlarımız olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan ' Güvenlikli İnşaat İskelesi Nasıl Kurulur ? Kamalı Flanşlı İskele ' başlıklı gönderimiz de iskele kurulumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak güzeldir. Aşağıdaki sosyal ağlarda beğeni ve paylaşımlarınızı bekleriz...

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.