tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-
Büyük bir zevkle hazırladığımız web sitemizde, sektörümüzle ilgili güncel ve merak edilen her türlü konuya değinmek ve bilgilerimizi paylaşmak düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Ve bunun neticesinde aradığını sitemizde bulan ve memnuniyetini bizimle paylaşan ziyaretçilerimiz oluyor. Onlara çok teşekkür ediyoruz.Paylaşılan bu düşüncelerden bazılarını bizde bu sayfa aracılığıyla aktarmak istedik ;

**********

Ülkemizdeki inşaat mühendisliği eğitimde geçici işçilikler (Temporary Works) olarak adlandırabileceğimiz iskele ve kalıp konularında müstakil bir ders zorunlu olarak verilmemektedir.

Bu işlerin geçici olması: asıl imal ettiğimiz kiriş ve döşeme gibi betonarme elemanların imalatı sırasında veya dış cephe montajı ve mantolama gibi işler sırasında kısa süreliğine gereksinim duyulması ama iş bittiğinde bu sistemlerin imalat yerinde olmamalarından dolayıdır.

Düşey ve yatay yükleri taşıyacak olan iskele ve kalıp elemanları, imalatı ve montajında hesap gerektiren sistemlerdir. Fakat maalesef ülkemizde bu elemanların geçiciliği dikkate alınırken, sistem olmaları dikkatlerden kaçmaktadır. 

Bunun sonucunda da iskele ve kalıp işleri en çok ölümlü kazaların meydana geldiği “yüksekten düşme veya yüksekten parça düşmesi” olayının kaynaklandığı yerler haline gelmiştir.

İş sağlığı ve güvenliği açısından bu işler için yapılacak çalışmalar “İnşaat İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güveliği Tüzüğünde” belli ölçüde bulunuyordu. Bu tüzüğün 2013 yılında kaldırılmasından sonra güncellenen “Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin” ek kısmında iskele ve kalıp konularında güvenlik bilgileri yer almış fakat sistem kurma sırasında ihtiyaç duyulan bilgiler yer almamıştır. 

Bu konu ile ilgili ülkemizde yaşanan elim iş kazaları sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2014 yılında yayınlamış olduğu “Ahşap ve Ön Yapımlı Çelik İle Alüminyum Alaşımlı Bileşenlerden Oluşan Dış Cephe İş İskelelerine Dair Tebliğ” bu geçici işleri ilk defa bir sistem olarak dikkate almış ve bu sürecin devamında hem belediyelerin hem de iş güvenliği müfettişlerinin talep ettiği bilgilerden biri haline gelmiştir.

Ahşap kalıp ve cephe iskelesinin, küçük müteahhitler dahil inşaat profesyonelleri tarafından, pahalı ve güvensiz olduğu keşfedilmiş fakat ahşap iskele yerine kullanılan çelik iskelelerin tüm bileşenleri ile bir sistem oluşturduğu tam olarak anlaşılamamıştır.

Bu noktada gerek yasal mevzuat gereği yapılacak işlemler gerekse sağlıklı ve olması gerektiği gibi iskeleler kurmak için yapılacaklar bugün için daha görünür bir hal almış ama neler yapılacağı hala kafalarda karmaşa yaratmaktadır. 

Web sayfanızı incelediğimde bu süreci doğru şekilde algılayan ve bilgi birikimini paylaşan bir firma olduğunuz kanısına vardım. Paylaşmış olduğunuz yazı ve dokümanlar bu işler için ne yapılacağı ve nereden başlanacağı ile ilgili geniş bir bilgi sunmaktadır. 

Bu yaklaşımınız için tebrik ediyor bu tip paylaşımlarınızın devamını diliyorum.
Saygılarımla.

Yrd.Doç.Dr. Gökhan KÜRKLÜ

Afyon Kocatepe Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü
ANS Kampüsü-AFYONKARAHİSAR
Ocak 2016

**********

Belediyeler inşaat ruhsatı almak için betonarme proje yanında iskele projesi  de istemeye başlayınca bende araştırma yapmaya başladım.
Araştırmalarım sonucunda konuyu doğru algılayan ve doğru çözümler sunan web sayfanızla karşılaştım.
Yapmış olduğunuz paylaşımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum.
Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Saygılarımızla,
Eşref SOĞUKLUOĞLU
İnşaat Mühendisi
Biga / ÇANAKKALE
Ocak 2016

**********

Ülkemizdeki yaşanan sıkıntılar doğrultusunda yapılan mevzuattaki düzeltmeler sayesinde artık iskele sistemlerinin önemi daya iyi anlaşılır hale gelmiştir. Bu kapsamda firmanızın edindiği bilgi ve birikimlerin bizlerle paylaştığınız ve hedef odaklı çalıştığınız için teşekkür ederim.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Engin ÖZDAMAR
İnşaat Mühendisi
İzmit / KOCAELİ
Ocak 2016

**********


İnternet'te kiralık inşaat iskele diyerek arama yaparken sayfanız la karşılaştım. Bu sektörle alakalı en kaliteli bilgileri paylaştığınıza şahit oldum, sizlerin bu güzel hizmeti vererek insanların yanıltılmamasını sağlamanızdan dolayı tebrik ediyorum.

Çalışmalarınızda da başarılarınızın devamını diliyorum.

Selamlar Saygılar.
Hakan BALLI
Ocak 2016

**********

Web sitesi gayet güzel olmuş. Özellikle sektörde  yeni yeni önemi anlaşılan Dış Cephe iskeleleri hakkında önemli bilgi ve görüşler paylaşılıyor.  Bu bakımdan sizleri  tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Gökmen SAĞLAM
İnşaat Mühendisi.
Çekmeköy / İSTANBUL
Ocak 2016

**********

Afyonkarahisar'da inşaat mühendisi olarak yap-sat ve proje alanında hizmet vermekteyim.Güncel mevzuata göre iş güvenliğine uygun iskele hususunda Afyonkarahisar Belediyesi betonarme projesine ek olarak iskele hesabını istemektedir. Bu konu işçilerimizin güvenliği için gerçekten çok önemli. Konu ile ilgili araştırma yaparken sitenizi inceledim.

Detaylı ve güvenilir bir iskele sistemini en iyi şekilde anlatmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sizinle yaptığımız telefon görüşmemizde de gösterdiğiniz samimi yaklaşımdan dolayıda çok mutlu oldum. Başarılar diliyorum..

Saygılarımızla,

Cenk ÖZKINIK
İnşaat Mühendisi
AFYONKARAHİSAR
Şubat 2016


**********

Yeni uygulamalara göre 'Belediye Toplu Konut projesinde statik projenin yanında belediye tarafından iskele projesi de isteniyor. Proje ile birlikte TSE belgeli bir markanın detay ve kullanım kılavuzunu da kullanmamız gerekiyor.
Firmanızın ürünlerini ve sitesini inceledim ve konuyla alakalı bilgi birikiminizle bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim.

Çılga BÜYÜMÜŞ
Tayga Yapı
Şehitkamil / GAZİANTEP
Şubat 2016

**********

Afyonkarahisar'da inşaat mühendisi olarak yap-sat ve proje alanında hizmet vermekteyim.Güncel mevzuata göre iş güvenliğine uygun iskele hususunda Afyonkarahisar Belediyesi betonarme projesine ek olarak iskele hesabını istemektedir. Bu konu işçilerimizin güvenliği için gerçekten çok önemli. Konu ile ilgili araştırma yaparken sitenizi inceledim.

Detaylı ve güvenilir bir iskele sistemini en iyi şekilde anlatmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Gerek mail gerekse telefonla olan görüşmemizde de gösterdiğiniz samimi yaklaşımdan dolayıda çok mutlu oldum.Konu ile alakalı yapacagınız yardımlara şimdiden teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

Saygılarımla,

Erol AKYEL
İnşaat Mühendisi
AFYONKARAHİSAR
Şubat 2016


**********

Genel olarak düşmeler, iş kazalarının en yüksek oranını oluşturmaktadır. Yine, tazminat doğuran bütün endüstriyel kazaların % 18'i düşmeler sonucu meydana gelmektedir. Özellikle yüksekten düşmelerin ağır sonuçlarından dolayı, düşmeler sonucunda meydana gelen kazalara ödenen tazminatlar, diğer kaza nedenleri için ödenen tazminatlardan daha fazladır.

İnşaat sektöründe çalışanların yüksekten düşmesi sonucu meydana gelen iş kazaları genellikle ölüm veya iş göremezlikle sonuçlandığından, bu tip kazalar en önemli kaza türünü oluşturmaktadır. Amerikan İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresinin istatistikleri, 3.4 metre üzerinde çalışırken düşen insanların % 85'inin hayatını kaybettiğini göstermektedir. Çalışma hayatında ülkeden ülkeye farklılık gösteren yükseklik kavramı Avrupa'da 1.8 metre, Amerika'da 1.2 metre olarak belirlenmiştir. Türkiye'de ise, bu yükseklik, Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünde 3 metre olarak gösterilmiştir.

Fakat ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği gerektiği önemi görmemektedir.Ama bu konuda yetkililerimizin çalışmalar yaparak yönetmelikler çıkarması nedeniyle ilimiz Afyonkarahisar'da belediyemiz statik proje eklerinde  iskele kalıp projesi isteyerek bu konuya olan eğilimi bir kat artırmış olacak ve İnşaatlarımızda kurulan iş iskelelerinde kalitenin artacağı umudunu taşımaktayım.

Bu konuyla ilgili araştırma yaparken web sitenizi inceleme fırsatı buldum ve kurumsal niteliğinizle sektörde umut veren bir kimlik taşıdığınızı düşünüyorum. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımızla,
Ali Emre YILMAZ
İnş. Mühendisi / B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Emre Yılmaz Müh. İnşaat Yapı Malz. Ltd.Şti.
Şubat 2016

**********

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI'nın 01/07/20015 Tarihli 'Ahşap Ve Ön Yapımlı Çelik İle Alüminyum Alaşımlı Bileşenlerden Oluşan Dış Cephe İş İskelelerine Dair Tebliğ''i ile artık zorunluluk haline gelen cephe iskelesi statik hesap ve dizaynı konusu artık Belediyeler tarafından ruhsat aşamasında şart koşulmaktadır.

Bu hesaplamaları ve çizimleri yaparken İnşaat Mühendisleri, projelerinde referans olarak üretici firmaların mamül el kitaplarındaki bilgilerden faydalanması gerekiyor.

Bu bağlamda Oğuzhan Çelik İskele Ve Kalıp üretici firması büyük bir duyarlılıkla gerekli paylaşımları yaparak biz mühendislere yardımcı olmaktadır. İlgi ve yardımlarınızdan dolayı kurumunuza teşekkür ederim...
Son olarak, statik hesap raporlarında firmanızın ürünlerini referans olarak aldığımı belirtmek isterim....

Saygılarımızla,

Kemal AKTAŞ
Yük. İnşaat Mühendisi
Pendik/İSTANBUL
Şubat 2016

**********

İyi akşamlar sayın firma yetkilileri. Ben Kırşehir merkezde ikamet ediyorum. Uğurlu inşaat mühendislik mimarlık ta proje hizmeti vermekteyim. İnşaat mühendisiyim.

Sitenize göz attım. Birçok paylaşım ve açıklamada bulunmuşsunuz. Özellikle işinize verdiğiniz önem ve gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere teşekkürlerimi sunarım .Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımızla,

Çağan Semih UĞURLU
İnşaat Mühendisi
KIRŞEHİR
Mart 2016

**********

Afyonkarahisar'da Yapı denetim firması olarak faaliyet göstermekteyiz. Ruhsata tabi yapılarda kullanılacak ön yapımlı çelik ve alüminyum alaşımlı bileşenlerden oluşan dış cephe iş iskelelerinin statik hesapları ile detay çizimlerini Afyonkarahisar belediyesine sunmak adına doküman ihtiyacımız bulunuyor. Bu konuda araştırma içerisindeyiz.

Bu yönetmelik daha önce çıkmasına karşı Afyon'da yakın zamanda zorunlu hale geldi. Yapı Denetim Firması olarak, yerinde uygulama aşamasında TSE belgeli ürün kullandırma sorumluluğumuz olması sebebiyle de araştırmalarımız sonunda güncel içerikli web sitenize ulaştık.
Sizinle doğrudan iletişime geçtiğimizde de gösterdiğiniz ilgi ve paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.
 İyi çalışmalar.

Saygılarımızla,

Mecit TARKAN
İnşaat Yüksek Mühendisi
Karahisar Yapı Denetim
AFYONKARAHİSAR
Mart 2016


**********

Öncelikle sitenizdeki çok değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
Şu anda Rönesans İnşaatta İş Güvenliği Hizmeti vermekteyim ve İnşaat Mühendisiyim. Mümkünse sitenizdeki bu bilgileri bir kitapçık veya yine tüm bilgilerinizin bir arada bulunduğu mail aracılığı ile sizlerden almak ta isteriz.
İyi çalışmalar

Ercan ALAN
İnşaat Mühendisi
Rönesans İnşaat
Mayıs2016


**********

Beğeni ve Paylaşımlarınız için ;Facebook yorumlarınız için ;


Web sitemiz hakkında sizin de söylemek istedikleriniz varsa, düşüncelerinizi aşağıdaki iletişim kutusundan gönderebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler..

İLETİŞİM FORMU ; [contact/]
Bir önceki yazımız olan ' Güvenlikli İskele Yük Sınıflarına Göre Ankraj Noktaları ' başlıklı gönderimiz de Dış Cephe İskele Sistemlerinin bina Ankraj Noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak güzeldir. Aşağıdaki sosyal ağlarda beğeni ve paylaşımlarınızı bekleriz...


Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.