tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-
TSE tarafından Ankara'da verilen ön yapımlı cephe iskelelerinin statik olarak değerlendirilmesi konulu eğitimde belediyeler için hazırlanması gereken iskele plan ve statik hesaplama konusunda bazı bilgiler netleşti.

İnşaat Mühendisleri özellikle iskele planını nasıl çizecekler, plan derken mimari plan üzerinde iskelelerin bire bir yerleştirilmesi mi kastediliyor ? merak ediliyordu. Bu eğitim esnasında sorulan sorulardan bir tanesi de buydu.

İskele Planından kastedilen çizimlerin çizgisel olarak yan görünüş şeklinde ankraj noktalarının ve çapraz bağlantıların gösterilmesi olduğu belirtildi. Aşağıda bununla ilgili bir örnek çalışma görebilirsiniz. ( Yük sınıfı 3 e göre kaplamasız H tipi İskele )

ÖRNEK İSKELE PLANIYukarda gösterilen planda belirtilen ankraj noktaları çapraz bağlantı yerleri statik hesaplama sonucunda çıkmaktadır.

İskele Statik Hesaplaması ise inşaat mühendisleri tarafından hazırlanıp raporlanacaktır. Bu konuda yardımcı bilgiler içeren ilgili yazımız için ; tıklayınız

Güvenlikli iskele konusunda standarttan özetlenmiş bilgiler için ; Güvenlikli İskelePaylaşmak güzeldir. Sosyal ağlarda beğeni ve paylaşımlarınızı bekleriz...

Bir önceki yazımız olan 'TSE Güvenlikli İskele Statik Hesaplama Eğitimine Katıldık' başlıklı gönderimiz de TSE eğitimde bahsedilen iskele planı hakkında bilgiler verilmektedir.


Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.