tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN ÇALIŞANLAR DİKKAT

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), nitelikli iş gücünü ve iş güvenliğini uluslararası standartlara taşımak için çalışmalarına devam ediyor. BTSO MESYEB, Bursa iş dünyasına mesleki yeterlilik belgesi alma süreci ile ilgili bilgilendirme toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Son olarak Bursalı iskele üretim ve kurulum firmaları, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MYK mesleki yeterlilik belgesinin yasal zorunluluğu, sınav ve belgelendirme sisteminin işleyişi ve MESYEB’in hizmetleri konusunda bilgilendirildi.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, Merkez eğitmenleri ve firma yetkilerinin katıldığı toplantıda, MESYEB Teknik Alt Yapı ve İdari İşler Yöneticisi Muhammed karaman tarafından bir sunum gerçekleştirildi. “MESYEB İŞ DÜNYASI İÇİN fırsat” BTSO MESYEB’in Bursa iş dünyasına rekabet gücü kazandırılması açısından büyük önem taşıdığını belirten BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, “Bursa iş dünyasının MESYEB gibi merkezlere ihtiyacı vardı. Bizler de iş dünyasının çatı kuruluşu olarak hem çalışanlarımızın niteliğini geliştirmek, hem de iş sağlığı ve güvenliği konusunda sağlam zeminler oluşturma hedefi ile Bursa’ya böylesine önemli bir merkez kazandırdık.

BTSO olarak Bursa’da ilk defa hayata geçirdiğimiz Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi, Türkiye’ye de örnek oluyor. Firmalarımız MESYEB’in çalışmalarından mutlaka yararlanmalı” dedi. GÜNEY Marmara BÖLGESİ’NDE HİZMET VEREN TEK MERKEZ

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen ve Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun (MYK) yetkilendirdiği MESYEB’in sadece Bursa’da değil, Güney Marmara Bölgesi’nde de hizmet veren tek kuruluş olduğuna dikkat çekti. MESYEB’de farklı sektör ve mesleklerde sınav yapmak için altyapı çalışmalarını büyük oranda tamamladıklarını anlatan Karakök, iş dünyasının ilgisinden de memnun olduklarını söyledi. Ramazan Karakök, “MESYEB’te ‘İskele Kurulum Elemanı’ mesleğini de kapsayan 61 meslek grubunda sınav yapma yetkisi almak için müracaat ettik. Bu konuda ön hazırlıklarımız tamamlandı. Eylül ayı içerisinde demo sınavlarımızı bitireceğiz. Ekim ayı veya en geç Kasımın ilk haftası içinde gerçekleştirilmesi planlanan TÜRKAK akreditasyon denetimi için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

SINAVI KAZANANLAR SINAV VE BELGE ÜCRETİ ÖDEMEYECEKLER…

Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfa giren işlerde mesleki yeterlilik belgesi almak için sınava katılıp sınavda başarılı olan çalışanlarının ödedikleri sınav ücretlerinin kendilerine iade edileceğini ifade eden Karakök, 25 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanan tebliğe göre enerji, metal, inşaat ve otomotiv sektörlerindeki 40 meslekte, mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu hale getirildiğini hatırlattı. Çalışanların 12 ay içerisinde mesleki yeterlilik belgesi alması gerektiğini ifade eden Karakök, “Bu konuda firmalarımızın da gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayanlar kesinlikle istihdam edilemeyecek. Çalışanlar mutlaka belge almalı” dedi.

“BİLİNÇLENDİRME TOPLANTILARI VE EĞİTİMLER DEVAM EDECEK”

Ramazan Karakök, iskele kurulumunun da yer aldığı 40 meslekte, çalışanların 25 Mayıs 2016 tarihine kadar sınavları başarı ile tamamlayarak, mesleki yeterlilik belgesi alması gerektiğine dikkat çekerek, “Belgesi olmayanlar şantiyeye bile giremeyecek. Bu konuda firmalarımızı ve çalışanlarını bilgilendirmeye dönük toplantılar ve firma çalışanlarına da BTSO Akademi üzerinden mesleki ve bilinçlendirme eğitimler planladık. Son olarak iskele firmalarımıza yönelik bu toplantımızın verimli geçtiğini düşünüyor ve katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. Milliyet


Bir önceki yazımız olan İskele ve Kalıp Üretiminde Kullanılan Kaynak Yöntemi başlıklı gönderimiz de gazaltı kaynak yönteminin avantaj ve dezavantajları hakkında bilgiler verilmektedir.
Etiketler:

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.