tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

kalas düşme testi deneyi

Metal platformlarımız için yapılan düşme deneyinden görseller;


TSE den Güvenlikli İskele sertifikası olan TS EN 12810-1 belgesini alabilmek için yapılması gerekli olan testlerden bir tanesi olan kalaslar için düşme testini bahçemizde gerçekleştirdik.

Düşme Testi Düzeneğimiz
TSE tarafından belgelendirme için gelecek heyet öncesi tarafımızdan gerçekleştirilen test başarı ile sonuçlanmıştır. Tamamı kendi imalatımız olan güvenlikli iskele sistemi ve 32 cm enindeki sac kalaslar kullanılmıştır.

Test için 100 Kg ağırlığında, 50 cm çapında döküm küre kullanılmıştır. Kalas üzerine 50 cm x 50 cm ebatlarında yumuşatıcı yastık yerleştirilmiştir. Testler için kullanılmak üzerine yapmış olduğumuz test düzeneğimizle deneyimiz  gerçekleştirilmiştir.

Bu testte 100 kg ağırlığındaki küre kalas yüzeyinden alt hizası 250 cm yükseklikte olacak şekilde kaldırılmakta ve o yükseklikten serbest bırakılmaktadır.

Bu test neticesinde standartlara göre beklenen sonuç kalaslar eğilip bükülebilir ancak kırılma, yırtılma, kopma gerçekleşmemesi şeklindedir. Bizim yapmış olduğumuz testlerde kalas yüzeyinde herhangi bir deformasyon olmamış ve test başarı ile sonuçlanmıştır.
Düşme sonrası herhangi bir deformasyon gözlenmemiştir.

Belgelendirme kapsamında aynı test TSE yetkili uzmanları gözetiminde de gerçekleştirilecektir.

Çalışma alanları (yürüme platformaları / kalaslar ) üzerinde düşme testi haricinde ayrıca aşağıda belirtilen deneyler de yapılmaktadır;

  • Düzgün Yayılı Yük Deneyi
  • Tekil Yük Deneyi
  • Dayanıklılık Deneyi
  • Sehim Deneyi
  • Kısmi Alan Yükü Deneyi

Bir önceki yazımız olan Oğuzhan İskele Bilgilendirme Haberi başlıklı gönderimiz de yeni fabrika yatırımımızla birlikte firmamızda yaşanan tüm gelişmeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.