tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

İskele Kurulum Elemanı İskele Kurma Belgesi Mesleki Yeterlilik Belgesi iskele kurma sökme ekibi iskele montaj firması

İskele Kurulum Elemanı Belgesi.


İskele Kurulum Eğitimi
40 farklı işte çalışanlar için 'Mesleki Yeterlilik Belgesi' alma zorunluluğu getirildi. Bu Mesleklerin tamamı ve tehlikeli ve çok tehlikeli meslek sınıfları. Zorunluluk resmi gazetede yayınlanan tebliğle yürürlüğe girdi. Tebliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Sektörümüze bakan yönü ise bu 40 mesleğinde içinde yer alan ' İSKELE KURULUM ELEMANI' dır. Güvenlikli iskele sistemine geçilmesinin ardından zaten iskele kurulum elemanları bir gereksinim haline gelmişti. Çünkü iskele ne kadar güvenlikli olursa olsun, bunun eğitimini almayan kişiler tarafından rastgele kurulması güvenlik zafiyetlerine sebebiyet verebilecek bir açık kapı idi.


İskele Kurulum Elemanı Belgesizlik Cezası

İskele Kurulum Elemanları
Bugünden (25.05.2015) itibaren 1 yıl sonra iskele kurulum elemanı olarak mesleki yeterlilik belgesi almamış olanlar artık çalıştırılmayacak. Müteahhitlere bakan yönüyle yayınlanan tebliğe uymamanın cezası ise personel başına 500 TL olarak belirtilmiş.

İskele Kurulumu İçin Belge Şartı Aranmama Durumu;
  • Halihazırda Ustalık Belgesi olanlar
  • Mesleki ve Teknik okul mezunu olup, diplomasında belirtilen dallarda çalışanlar.
Yukarıda belirtilen durumlarda, iskele kurulum ve sökümünde çalışanlardan ayrıca mesleki yeterlilik belgesi istenmeyeceği belirtilmektedir.
İskele Kurulum Ekibi ( iskele kurma-montaj / iskele sökme ) oluşturmak isteyenlerin bu konuda dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

İskele Kurulum Elemanı Seviye 3 Belgesi Veren Kuruluşlar >

Bir önceki yazımız olan En Pratik İskele başlıklı makalemizde ülkemizde kullanılan en pratik iskele iskele sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.