tse ts en 12810-1TSE - TS EN 12810-1
BELGELİ GÜVENLİKLİ İSKELE > 35. Yıl.. +90 248 325 35 55
deneme
2.El İskele Fiyatları Alman İskelesi Ankara Asma İskele Ayar Mili Bambu İskele belediye iskele projesi Cephe İskelelerinde Güvenli Çalışma Rehberi Demir Fiyatları Döküm Sac Kurtağzı Galvanizli İskele Güvenli İskele Güvenlik Ağı Güvenlik Ağı Fiyatları Güvenlikli Ahşap İskele Güvenlikli Cephe İş İskelesi Güvenlikli Flanşlı Kamalı İskele Güvenlikli H Tipi İskele Güvenlikli H Tipi İskele Galeri Güvenlikli H Tipi İskele Kurulumu Güvenlikli İskele Güvenlikli İskele Tebliği Güvenlikli Kamalı Flanşlı İskele Kurulumu haber Hatalı İskele Uygulaması İkinci El Güvenlikli İskele İkinci El İskele 2.el İkinci El İskele Fiyatları İnşaat Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik Ağı video inşaat iskelesi İnşaat Ruhsatı İskele Projesi iskele İskele Ankraj Noktaları İskele Fiyatları İskele Gökdelen İskele Hesaplama Programı İskele Hesaplaması İskele Kazası İskele Kiralama İskele Kurma Sökme Kılavuzu İskele Kurulum Elemanı İskele Kurulum Söküm Talimatı İskele Projesi iskele statik hesaplama iskele uygulama iskele video İş Güvenliği Kiralık İskele Konya Kredi Kartı ile Taksitli İskele Kalıp Kullanım Kılavuzu kuru Mamül ve Konfigürasyon El Kitabı Minare İskelesi Oguzhan Örnek İskele Planı Örümcek İskele Pratik İskele Rollform Kalas Sahibinden 2.el iskele Sahibinden Kiralık İskele satılık iskele Satılık İskele Fiyatları Sertifikalı İskele Taban Plakası Test Deney TS EN 1065 TS EN 1263-1 TS EN 12810 TS EN 12812 TSE Tse belgeli iskele Yorum Değerlendirme Görüş

A+ A-

Asma İskele

Asma İskelede Bir Zamanlar.. 

Günümüzde çok modern asma iskeleler görmek mümkün. Bu günlere gelmeden evvel bu işin nasıl yapıldığını ( yada yapılmaması gerektiğini! ) görebileceğimiz ilginç bir asma iskele sistemi fotoğrafı inceleyeceğiz. Aşağıdaki asma iskele fotoğrafına bakınca insanın hayretler içinde kalmaması mümkün gözükmüyor.
Sitem için kullanılan 'ASMA' tabirinin doğru olduğunu, ancak sistemin 'İSKELE' olarak anılmasının yanlış olduğunu düşünüyoruz.

Uygunsuz Asma İskele Uygulaması
Asma İskele 3 tek kalastan oluşuyor. Hiç bir güvenlik sistemi bulunmayan asma iskele üzerinde 2 insan, 2 can. Muhtemelen yukarıda bekleyen bir diğer kişi, gerektiğinde ipleri biraz biraz gevşeterek sistemi aşağı doğru salıyor. Bu asma iskeleye nasıl binilip inildiği, sıva yapmak için gerekli malzemelerin nereye nasıl koyulduğu merak konusu. Ne zaman çekildiği belli olmayan bu fotoğraftaki tehlikeli asma iskele sistemi insanı gerçekten düşündürüyor.

Bu sistemin çok az gelişmiş haline ait bir fotoğrafı da aşağıda inceleyebilirsiniz. En önemli farkı çalışan personel için bir emniyet ipinin düşünülmüş olması, Asma iskelenin arkasına bir sıra da olsa korkuluk için ahşap yatay eleman koyulması.

Uygunsuz Asma İskele Uygulaması
Not: Görseller yurt dışından örneklerdir.

Günümüz Türkiye'sinde çok güzel ve emniyetli alüminyum asma iskele sistemlerinin kullanıldığını biliyoruz ve yurt dışında çekilmiş bu fotoğraflara nostalji ve genel kültür manasında göz atmak istedik.

Yukarıda paylaşılan asma iskele fotoğrafları ve daha fazla uygunsuz iskele uygulama fotoğrafları için aşağıdaki galerileri ziyaret edebilirsiniz;


Bir önceki yazımız olan İkinci El İskele başlıklı makalemizde 2.el iskele alırken dikkat edilmesi gereken detaylar hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.